Wuxi Classic (25.6.-1.7. 2012)

Sezónu otvára tento turnaj z Číny, ktorý sa dostal medzi hlavné bodované turnaje.

25.6.2012
Pondelok doobeda začali zápasy divokých kariet. Poobede sa stretli Mark Selby a Barry Hawkins v úvodnom súboji prvého kola.
Prvý frame otvoril Hawkins, keď využil chybu súpera. Zastavil sa na 59 a sa Selby dostal do hry. Zvrat sa nekonal a skončil na 36 so situáciou free-ball. Záver sa zdramatizoval na poslednej červenej, frame napokon získal Hawkins. V nasledovnom aj on pokazil rozstrel a Mark dostal príležitosť vyrovnať. Potom sa 120 bodovým nábehom ujal vedenia. Po taktickej pasáži sa dostal do nábehu Selby, zastavil sa na 57 bodoch. Barry získal 32. Opäť nadišiel taktický súboj, v ktorom sa Mark musel dostávať zo snookrov. Posledná červená nakoniec pripadla Selbymu. Po prestávke začal Mark, no rýchlo sa zastavil. Hawkins skončil nábeh istotou po 46 bodoch. Potom získal rozhodujúci bodový zisk a súper na zvrat potreboval snooker. Selby po úspešnom schovaní bielej však poslednú červenú pripravil pred roh. Hawkins trafil modrú. Ale aj Mark nezvládol prihrávku a nedal žltú. Barry tak získal druhý bod. Selbyho to nerozhodilo a stovkovým nábehom zvýšil svoj náskok. Mark dotiahol duel do úspešného konca.

26.6.2012
V utorok doobeda sa pokračovalo v zápasoch prvého kola. Proti sebe nastúpili Neil Robertson a Jamie Burnett.
Zápas otvoril Burnett, keď súper z ťažkej pozície nemohol zvrátiť nepriaznivý stav. Druhý frame pripadol Robertsonovi, keď sa protivník pustil do zúfalého pokusu vynútiť si tri chyby, no nevyšlo mu to. V nasledovnom sa takmer stovkovým nábehom ujal vedenia Jammie. Potom začal Neil, získal však len 12 bodov. Burnet na to odpovedal 34 bodmi. O výsledku napokon rozhodovala posledná červená. Austrálčan ju zahral silnejšie a nedal ju. Frame napokon získal Jamie. Po prestávke mal Burnett šancu zvýšiť svoj náskok. Po sérii ťažších úderov zlyhal na jednoduchej červenej na 50 bodoch. Robertson mu pripravil snooker, z ktorého vyťažil 12 bodov a dobrý začiatok, nezvládol však ružovú. Jamie tak zvýšil svoj náskok. V ďalšom frame sa po 54 bodoch zbytočným rozstrelom zastavil v nábehu. Neil dostal príležitosť. Nedokázal ju využiť a Burnett tak zavŕšil duel.

27.6.2012
Streda priniesla ďalšie zápasy prvého kola. Predpoludnie patrilo dvojici Mark Williams a Tom Ford.
Zápas otvoril Williams. Potom sa zastavil na 55 bodoch. Ford dostal príležitosť na zvrat, zlyhal na modrej vo farebnej dohrávke a frame pripadol súperovi. Mark v rýchlom slede získal ďalší frame. V nasledovnom po 23 bodoch pustil k stolu súpera. Tom nachystal skvelý snooker, z ktorého vyťažil začiatok nábehu. Zastavil sa však na 33 bodoch. Skóre sa vyrovnalo a v dramatickom závere vo farebnej dohrávke sa bojovalo, kto z koho. Úspešnejší bol Williams. Po prestávke Mark nedal šancu a duel získal s čistým štítom.

28.6.2012
Štvrtok doobeda sa zápas dostal do druhého kola. Tu sa stretla welšsko-anglická dvojica Mark Williams a Mark Allen.
Zápas otvoril Allen. Williamsovi pri hre na červenú padla čierna a súper potom získal 33 bodov. Potom welšan opäť pustil ku hre súpera, keď mu padla biela, čo ho stálo ďalší frame. Willims sa dostal do nábehu, zastavil sa na 25 bodoch. Pokračoval a zvýšil svoj stav na 55. Po taktickej pasáži získal frame. Potom k tomu pridal aj ďalší a vyrovnal. Po prestávke sa bojovalo až do konca, o výsledku rozhodovala farebná dohrávka. Allen svoju šancu na zvrat nevyužil, frame pripadol súperovi. Nasledoval frame poznamenaný chybami na oboch stranách. Stav sa vyrovnal a v koncovke sa rozhodovalo na čiernej. Tá napokon priniesla vyrovnanie skóre pre Allena. Williamsa to nerozhodilo a opäť sa ujal vedenia. Nakoniec potvrdil svoju prevahu a postúpil do štvrťfinále.

29.6.2012
V piatok sa turnaj dostal do štvrťfinálového kola. Doobeda v boji o semifinálové miesto proti sebe nastúpili Mark Selby a Stuart Bingham.
Bingham otvoril duel 48 bodovým nábehom. Selby dostal príležitosť, no zlyhal na ružovej. Prvý frame tak pripadol súperovi. Mark sa zastavil pri hre na stred na 48 bodoch. Stuart na to odpovedal 38. Potom sa odhodlal na ťažkú červenú, ktorá mu však nevyšla. Protivník získal vedenie a Bingham potreboval na zvrat dva snookre. Jeden dokázal pripraviť, Selby napokon vyrovnal. Po tom, čo Stuart dostal so šťastím súpera do snookru, mohol začať nábeh a ujal sa vedenia. Svoju pozíciu si upevnil 110 bodovým nábehom. Po prestávke Mark znížil nepriaznivé skóre. Bingham na to odpovedal solídnou hrou a udržal si dvojbodový odstup. Potom nepodareným rozstrelom, keď mu nepadla modrá, pustil do hry Selbyho. Ten získal 41 bodov. Stuart sa zastavil na 38 bodov, keď nedal poslednú červenú na stred. Súper sa tak udržal v zápase. Bingham sa po 39 bodoch dostal do ťažkej pozície, z ktorej červenú nedal. Mark tak vyrovnal a vynútil si posledný rozhodujúci frame. V ňom sa odvážnou dlhou červenou pustil do útoku. Úspešne dotiahol duel do konca.

30.6.2012
Turnaj sa priblížil k záveru. Sobotné doobedie prinieslo semifinále v podaní Stuarta Binghama a Marka Davisa.
Zápas otvoril Bingham. Dramatický druhý frame sa bojoval do poslednej gule. Ružovú a čiernu ukoristil Stuart. K tomu pridal aj nasledovný. V ďalšom sa zastavil na 41 bodoch. Súper mu umožnil pokračovanie a tak zvýšil svoj náskok. Prestávka zbrzdila rozbehnutého Binghama a po jeho chybe mohol Mark začať. Získal svoj prvý bod. Po nepodarenom rozstrele sa Davis dostal do nábehu. Hoci získal len pár bodov, súper ho pustil do pokračovania. Na svoje konto pridal druhý bod. Potom nahral 75 bodov a Stuart sa pokúsil o zvrat. Nepodarilo sa mu to. Po tom čo Bingham nahral 58, Mark vyčistil celý stôl a vyrovnal. Davis pokračoval ďalej a ujal sa vedenia. Bingham dokázal zvrátiť nepriaznivý vývoj. Zápas tak dospel do posledného rozhodujúceho framu. Tu sa skoncentroval a 134 bodovým nábehom uzavrel duel a stal sa prvým finalistom.

1.7.2012
Finálový zápas v podaní Rickyho Waldena a Stuarta Binghama mal prekvapujúci priebeh.
V prvej časti po piatich framoch, ktoré získal Walden, sa predviedol aj Bingham. Uhral 147. Ricky prvú časť uzavrel so skóre 7:1. V druhej časti opäť začal Walden. Po dvoch framoch to vyzeralo na rýchly koniec. Stuart sa zobudil, uhral dve stovky za sebou. K tomu pridal aj ďalší frame a vyzeralo to, že dobehne súpera. Waldena to nevyviedlo z miery a napokon úspešne zavŕšil duel. Stal sa tak víťazom Wuxi Classic.

Výsledky