World Open (25.2-3.3. 2013)

Tento turnaj z Číny trpí časovým posunom, takže sa začína v ranných hodinách.

25.2.2013
V prvom kole sa stretli Ricky Walden a Peter Ebdon.
Zápas otvoril Walden. Potom sa zastavil na 43 bodoch. Ebdon nevyužil príležitosť, ktorú mu súper nechal. Frame sa zdramatizoval, keď sa o výsledku rozhodovalo vo farebnej dohrávke na žltej. Peter získal farebné gule po ružovú. Potom však pokazil jednoduchú ružovú, čím sa pripravil o bod. Vytúženého bodu sa dočkal až v nasledovnom frame, no ani tak to nemal jednoduché. Ebdonovi sa podarilo vyrovnať. Po prestávke sa ujal vedenia Ricky. Stovkovým nábehom zvýšil svoje vedenie. Z postupu sa napokon radoval Ricky Walden.

26.2.2013
V utorok pokračovali zápasy prvého kola. Poobede proti sebe nastúpili Judd Trump a Mark Joyce.
Duel začal lepšie Trump. V druhom to vyzeralo nerozhodne, napokon ho získal Judd. K tomu pridal aj nasledovný. Potom zvýšil svoj náskok. Po prestávke Judd Trump úspešne zavŕšil zápas.

27.2.2013
V stredu sa dohrávali posledné zápasy prvého kola. Poobedie patrilo dvojici Mark Williams - Marco Fu.
Prvý frame sa podarilo získať Williamsovi. V nasledovnom Fu vyrovnal. Mark sa dostal do nábehu a upravil skóre vo svoj prospech. Ďalší frame sa zdramatizoval vo farebnej dohrávke, napokon priniesol vyrovnanie. Po prestávke sa ujal vedenia Marco. K tomu pridal aj nasledovný frame. Napokon Marco Fu úspešne zavŕšil duel.

28.2.2013
Štvrtok bol v znamení druhého kola. Ráno proti sebe nastúpili Judd Trump a Nigel Bond.
Zápas otvoril Trump stovkou. Potom pridal ďalšiu. Aj tretí frame ukoristil vysokým nábehom. Bond sa dostal k hre až vo štvrtom frame. Využil slabšiu chvíľku súpera a pripísal si prvý bod. Po prestávke Judd stovkou získal štvrtý bod. Po tom, čo mu padla biela spolu s ružovou, sa Nigel pokúšal o zvrat s vynútením troch chýb. Trump však napokon doviedol duel do úspešného konca.

1.3.2013
Turnaj sa v piatok dostal do štvrťfinále. Posledný zápas odohrávali Mark Allen a Ricky Walden.
Ako prvý začal Allen. po nezvládnutej čiernej sa k stolu dostal súper. Frame však získal Allen. V nasledovnom sa Walden nenechal zahanbiť a vyrovnal. Potom Ricky zariskoval, čo ho stálo bod. Mark zvýšil svoj náskok. Aj po prestávke pokračoval vo svojej dobrej hre a pripísal si štvrtý bod. Napokon Mark Allen dotiahol duel do víťazného konca.

2.3.2013
Prvé sobotňajšie semifinále odohrávali doobedu Neil Robertson a Matthew Stevens.
Prvý frame sa podarilo získať Stevensovi. V zdĺhavejšom druhom frame dokázal Robertson zvrátiť nepriaznivý vývoj hry a ukradol bod súperovi. Potom sa Matthew dostal do vedenia. Neil využil chybu súpera a vyrovnal. Po prestávke sa k ďalšiemu bodu dopracoval Robertson. Stevens dokázal vyrovnať. O výsledku nasledovného framu sa rozhodovalo vo farebnej dohrávke. Ružová napokon priniesla bod pre Matthewa. Neil stovkou vyrovnal. V ďalšom frame sa Robertson dotiahol na súpera a prenastavená čierna prisúdila bod Neilovi. Stevens vyrovnal a vynútil si posledný rozhodujúci frame. Potom nenechal nič na náhodu a stal sa tak prvým finalistom.

3.3.2013
Turnaj vyvrcholil v finálový duel v podaní dvojice Mark Allen - Matthew Stevens.
Ako prvý začal Stevens, zastavil sa na 44 bodoch. Allen získal 48 bodov. Frame napokon ukoristil Mark. K tomu pridal aj zdĺhavejší druhý frame. V rýchlom slede zvýšil svoj náskok. Matthew sa dostal do nábehu, zo stola vyťažil 55 bodov. Allen mu však ukradol frame. Po prestávke sa Stevens konečne chytil a pripísal si prvý bod. Potom 112 bodovým nábehom upravil skóre vo svoj prospech. Mark sa dostal k stolu a zvýšil odstup od súpera. Na to stovkou pridal ďalší bod. Matthew napokon uzavrel skóre prvej časti finále.
Úvodom poobedňajšej časti Allen ukradol frame súperovi. Stevens na to odpovedal stovkou. Mark si upevnil svoje vedenie. K tomu ešte zvýšil svoj náskok. Po prestávke Mark Allen úspešne zavŕšil finále.

Výsledky