UK Championship (1.12.-9.12. 2012)

Tento turnaj je posledným tohtoročným bodovaným turnajom.

1.12.2012
V sobotu večer proti sebe nastúpili Mark Selby a Michael White.
Po prvých dvoch framoch v prospech Selbyho nastúpil White a vyrovnal skóre. Po prestávke sa Mark opäť ujal vedenia. Michael ukradol súperovi frame a vyrovnal. Selby však získaval ďalšie framy a dotiahol duel do úspešného konca.

2.12.2012
V nedeľu pokračovali ďalšie zápasy prvého kola. Poobede sa stretli Shaun Murphy a Robert Milkins.
Ako prvý začal Murphy. Po zisku 26 bodov, keď mu nepadla červená, pustil k stolu súpera. Milkins vyťažil 58 bodov, keď tiež skončil na červenej. Súper nevyužil príležitosť a Robert získal Frame. Shaun získal 43 bodov. Nadišla pekná taktická pasáž, po ktorej mohol pokračovať a vyrovnal skóre. K tomu pridal aj nasledovný frame. Po výbornom zvládnutí červenej a farebnej Milkins nedal červenú a dal protivníkovi jednoduchý začiatok nábehu. Murphy tak zvýšil svoj náskok. Po prestávke sa do nábehu dostal Robert a na dva nábehy získal frame. Aj v ďalšom frame začal zbierať body, skončil na hodnote 53. Potom sa k stolu dostal Shaun a ukradol mu frame. Až potom bol úspešnejší Milkins a dotiahol frame do úspešného konca. V ďalšom začal Robert, zastavil sa na 42 bodoch. Murphy na to odpovedal 26. Po taktickej pasáži Shaun využil nepresnosť súpera a ukradol mu frame. Napokon dotiahol duel do úspešného konca.

4.12.2012
Utorkom vstúpil turnaj do druhého kola. Poobedňajší zápas patril dvojici Matthew Stevens - Marco Fu.
Zápas otvoril Stevens. V ďalšom frame po 20 bodoch pustil k stolu súpera. Fu získal 30 bodov. Hra sa spomalila taktickou pasážou. Po nepodarenej červenej Marco získal rozhodujúci nábeh a vyrovnal. Prenastavený tretí frame ukoristil Matthew na jeden nábeh. Nasledoval rozkúskovaný zdĺhavý frame, ktorý napokon pripadol Stevensovi. Po prestávke sa Matthew zastavil na jednoduchej červenej. Fu z chyby súpera vyťažil len 6 bodov. Stevens pridal ďalšie body na svoje konto. Marco však chybami pripravil súperovi zisk framu. Fu sa konečne dostal k solídnemu nábehu a znížil náskok protivníka. Hra sa opäť rozpadla u oboch hráčov. O všetkom sa napokon rozhodovalo na ružovej z farebnej dohrávky. Úspešnejší bol Marco. Matthew nahral 42 bodov. Potom zlyhal na modrej a Fu mu ukradol frame a vyrovnal. Po 8 bodoch Stevens pustil k stolu súpera. Ten z neho získal 53 bodov. Potom sa Matthewovi podarilo dotiahnuť frame do víťazného konca. Začiatkom nasledovného framu nazbieral 59 bodov. Marco dostal príležitosť, no duel nakoniec úspešne zavŕšil Stevens.

6.12.2012
Dnešný štvrťfinálový súboj v podaní Shauna Murphyho a Luca Brecela bol napínavý do úplného konca. Do semifinále napokon postúpil Shaun Murphy.

7.12.2012
Prvý semifinálový zápas bol v podaní Shauna Murphyho a Allistera Cartera.
Úvod duelu bol vyrovnaný, po prestávke sa do vedenia dostal Carter. Myrphy získal len jeden frame. Poobedňajšiu časť uzavrel Allister so skóre 3:5 vo zsvoj prospech. Večerné pokračovanie opäť lepšie vychádzalo Carterovi, keď Shaun získal len jediný frame. Vyzeralo to, že po prestávke to rýchlo skončí. Oddych ale Murphymu prospel. Začal znižovať náskok súpera, v 15 frame dokonca predviedol 105 bodový nábeh. V nasledovnom vyrovnal a o všetkom sa rozhodovalo v poslednom 17 frame. Tu Shaun prejavil pevnejšie nervy a púšťal sa do ťažkých úderov s bravúrou, čo mu napokom prnieslo postup do finále.

8.12.2012
Druhé semifinále sa hralo v sobotu. O postup do finále bojovali Mark Selby a Mark Davis.
Zápas otvoril Selby. Uhral tri framy za sebou a až potom súper získal prvý bod. Aj po prestávke dominoval Selby a poobedňajšiu časť ukončil so skóre 6:2. Večernú časť začal lepšie Selby. Davis dokázal nasledovný frame ukoristiť pre seba. Súper sa nedal a zvýšil svoj náskok. Davis si však vynútil ešte pokračovanie po prestávke. Mark Selby úspešne zavŕšil duel so skóre 9:4 a stal sa druhým finalistom.

9.12.2012
Nedeľné finále proti sebe postavilo Marka Selbyho a Shauna Murphyho.
Bol to súboj ako sa patrí. Ponúkal dobré výkony a vyrovnaný priebeh okorenený aj dramatickými situáciami. Poobedňajšia časť skončila nerozhodne 4:4. Tento vývoj pokračoval aj v vo večernej časti. Do prestávky sa dopracovali s vyrovnaným stavom. Po nej začal Murphy strácať na súpera, ktorý mal predsa len pevnejšie nervy, a víťazstvo napokon pripadlo Markovi Selbymu.

Výsledky