PTC Finals (12.-17.3. 2013)

Séria turnajov PTC vrcholí v Galway v Írsku.

12.2.2012
V prvom kole sa v utorok večer stretli Mark Allen a Mark Davis.
Zápas otvoril Allen. K tomu pridal aj druhý frame. V nasledovnom sa dostal k hre Davis. Zastavil sa na 57 bodoch a súper zvrátil frame vo svoj prospech. Allen úspešne zavŕšil duel vo svoj prospech.

13.2.2012
V stredu pokračovali zápasy prvého kola. Ďalšiu dvojicu tvoril Judd Trump a Alfie Burden.
Rozkúskovaný prvý frame získal Burden. K tomu pridal aj nasledovný. Napokon sa presadil aj Trump a pripísal si prvý bod. Judd využil chyby súpera a vyrovnal. Alfie sa dokázal opäť ujať vedenia. Záver ďalšieho framu sa zdramatizoval a Judd vyrovnal. Alfie Burnet si 113 bodovým nábehom zabezpečil postup.

14.2.2012
Štvrtok večer Stuart Bingham a Joe Perry hrali posledný zápas prvého kola.
Zápas otvoril Perry. Potom si pripísal druhý bod. V nasledovnom frame sa Bingham pokúšal o zvrat, no nevyšlo mu to. Až v ďalšom frame bol úspešný a získal svoj prvý bod. K tomu pridal ďalší, keď vo farebnej dohrávke zvrátil skóre a vyčistil celý stôl. Napokon Perry dokázal zavŕšiť duel vo svoj prospech.

15.2.2012
Piatok patril zápasom druhého kola. Poobedie patrilo dvojici Joe Perry - Ben Woollaston.
Vyrovnaný prvý frame získal Perry. Druhý mal podobný charakter, Woollaston vyrovnal. Potom sa Joe vysokým nábehom ujal vedenia. V nasledovnom frame Ben využil príležitosť a vyrovnal. Na to sa mu podarilo získať aj ďalší frame. Perry neúspešnou stovkou vyrovnal. V rozhodujúcom frame Ben Woollaston zdolal súpera.

16.2.2012
Sobotou sa turnaj prehupol do štvrťfinále. Prvou jeho dvojicou boli Marco Fu a Tom Ford.
Zápas otvoril Ford. Po tom, čo Fu nezvládol žltú, mohol súper z vyrovnaného stavu doviesť vo svoj prospech aj druhý frame. V nasledovnom frame sa Tom dopustil viacerých chýb. Ani to však nedokázal Marco využiť a vlastnou vinou sa na rozhodujúcej červenej pripravil o úpravu skóre. Až vo štvrtom frame sa Fu konečne ukázal a 110 bodovým nábehom si pripísal bod. Napokon Tom Ford úspešne zavŕšil duel a dostal sa tak do semifinále.

17.2.2012
Nedeľné popoludnie prinieslo semifinálové zápasy, v ktorých proti sebe stáli Neil Robertson a Tom Ford, po nich Ding Junhui s Kurtom Maflinom.
Ako prvý sa do nábehu dostal Ford, no frame získal Robertson. Neil na dva nábehy ukoristil ďalší bod. Potom zvýšil svoj náskok. Tom sa chytil až vo štvrtom frame. V nasledovnom využil chyby súpera a upravil skóre vo svoj prospech. Robertsonova nepresná hra umožnila Fordovi vyrovnať. V poslednom rozhodujúcom frame Neil zabojoval a dotiahol duel do víťazného konca.

Vo večernom finále proti sebe nastúpili Neil Robertson a Ding Junhui.
Ako prvý začal zbierať body Ding. Po 45 sa zastavil. Robertson tak zvrátil vývoj a pripísal si úvodný frame. Potom získal aj druhý. V nasledovnom Junhui po 55 bodoch prenechal stôl súperovi. Neil mu ukradol ďalší frame. Až vo štvrtom získal Junhui bod. V ďalšom sa predviedol so 130 bodovým nábehom. Nasledovný frame sa zdramatizoval a Ding vyrovnal. V poslednom rozhodujúcom sa presadil Ding Junhui a stal sa víťazom turnaja.

Výsledky