International Championship (28.10.-4.11. 2012)

Tento turnaj je ďalším bodovaným turnajom hlavnej sezóny z Číny. Začal netypicky v nedeľu. Kvôli časovému posunu sa zápasy začínajú o 8.30 alebo 12.30.

28.10.2012
Netypický začiatok turnaja v nedeľu otvárali zápasy divokých kariet s kvalifikantami a tiež duely prvého kola.

Predpoludnie patrilo dvojici Shaun Murphy a Andrew Higginson.
Duel otvoril Murphy. Aj nasledovný rozkúskovaný frame získal vo svoj prospech. Po kopnutí na červenej sa po 52 bodoch k stolu dostal súper. Higginson po 50 bodoch musel pustiť k stolu Shauna, ktorý získal ďalší frame. Potom Higginson získal 45 bodov. Shaun však nezvládol poslednú červenú a Andrew mal ďalšiu príležitosť. Zastavil na ružovej z farebnej dohrávky. V dramatickom závere triumfoval Murphy. Po prestávke sa začalo opatrne, Andrew mal možnosť upraviť skóre, no pustil k stolu protivníka, ktorý napokon získal frame. Murphy doviedol zápas do úspešného konca bez straty bodu.

Poobede proti sebe nastúpili Neil Robertson a Ryan Day.
Zápas otvoril Day. Robertson nedokázal zastaviť súpera, Ryan získal druhý bod. Neil sa konečne chytil a nahral 70 bodov. Protivník sa pokúsil o zvrat. Napokon bod získal Robertson. V nasledovnom frame dokázal vyrovnať skóre. Po prestávke začal Day, no po 50 bodoch pustil k stolu austrálčana, ktorý využil príležitosť a ujal sa vedenia. Potom Robertson vyčistil celý stôl peknou 137. Ďalšou stovkou zvýšil svoj náskok. Ryan sa nevzdával, dokonca sa snažil o stovku. Po zaváhaní súpera Neil Robertson uzavrel duel 116 bodovým nábehom.

29.10.2012
Pondelok pokračovali zápasy prvého kola. Tu sa stretli Graeme Dott a Dominic Dale.
Zápas otvoril rozstrelom Dale, ktorý aj začal zbierať body ako prvý. Podarilo získať iba 7 bodov a keď stratil pozíciu bielej gule, musel pustiť k stolu Dotta. Ten zahral 62 bodový nábeh, ktorý následne ešte doplnil 13 bodmi a získal prvý frame. V druhom začal nábeh, ale po netrafenej čiernej do stredu skončil na 17. Dominic však vyťažil len 14 kvôli kopnutiu na červenej. Nakoniec však dokázal druhý frame získať a vyrovnať tak skóre. V treťom zahral Graeme 60 bodový nábeh, po nezvládnutej čiernej však ešte nebolo o osude framu rozhodnuté a k stolu išiel Dale. Ten netrafil červenú a frame pripadol Dottovi. Na začiatku štvrtého framu Dominic získal 24 bodov, keď sa zastavil červenej, musel prenechať hru súperovi. Graeme zo stola vyťažil iba 8 bodov a Dale frame uzavrel 64 bodovým nábehom. Po prestávke do druhej časti zápasu lepšie vstúpil Dominic, ktorý sa predviedol 108 bodovým nábehom. Šiesty frame bol veľmi rozkúskovaný a plný nepresností na oboch stranách. Frame však nakoniec patril Dottovi a stav bol opäť vyrovnaný. Ani v siedmom sme neboli svedkami vyššieho nábehu a hra bola pomerne zdĺhavá a sprevádzaný nepresnosťami na oboch stranách. Napokon ho získal Dale. Aj nasledovný frame sa niesol v duchu veľkej taktickej bitky. Tú lepšie zvládol Dominic. Potom Graeme zahral 50 bodový nábeh, po ktorom nasledoval maratón istôt a únikov z nich. V tejto situácii mal pevnejšie nervy Dale, ktorý zahrával skvelé istoty. Dott nezvládol únik a padla mu čierna. Dominic Dale tak uzavrel zápas vo svoj prospech.

30.10.2012
Dnešným dňom sa dohrávali posledné zápasy prvého kola. Jedným z nich bol aj duel medzi Juddom Trumpom a Fergalom O’Brienom.
Jasným favoritom tohto zápasu bol Trump. Do zápasu rozstreľoval O’Brien a prvý frame získal na svoje konto Judd. Druhý frame získal pre seba Fergal a zdalo sa, že zápas môže byť vyrovnaným duelom. Potom sa ale Trump vzdialil svojmu súperovi na rozdiel troch framov, keď v treťom frame zápasu zahral nábeh 80 bodov, vo štvrtom stovkový nábeh s hodnotou 118 a po prestávke 96 bodov. Šiesty a siedmy frame ale patrili O’Brienovi. Šiesty získal dvoma nábehmi, ktoré mali hodnotu 60 a 20 bodov. V siedmom potom, ako Juddovi spadla biela, získal Fergal štyri body za faul, ku ktorým pridal 59 bodový nábeh a ešte dve červené. V ôsmom frame začal po Trumpovom rozstrele zbierať O’Brien, ktorý ale po osemnástich získaných bodoch urobil faul, keď sa vestou dotkol červenej gule. Judd tak k štyrom bodom pridal nábeh s hodnotou 64. Fergal následne zahral snooker, z ktorého Trump neunikol a „daroval“ tak súperovi štyri body. Po faule O’Brien zahral červenú. Nezvládol však čiernu a nechal rozhodcu pripísať frame na konto Juddoviovi. Deviaty frame, po dlhej taktickej bitke, získal Judd Trump a ukončil tak duel.

31.10.2012
V stredu vstúpil turnaj do druhého kola. Svetová päťka - Shaun Murphy sa stretol s hviezdou čínskeho snookru Dingom Junhuiom.
Do zápasu rozstreľoval Ding a hneď po jeho rozstrele začal Murphy zbierať body. Po 38 bodoch musel zahrávať istotu, pri ktorej mu padla biela. Junhui nedokázal túto šancu využiť a frame získal súper. V druhom frame začal ako prvý zbierať body Ding. Po nahraných 17 bodoch a peknom rozstrele balíku červených, nezvládol žltú a pustil k stolu súpera. Shaun tiež skončil na 17, zlyhal na modrej. Číňan pridal 15 bodov, po ktorých nasledovala taktická bitka. Tú lepšie zvládol Murphy a frame uzavrel vo svoj prospech. Začiatok tretieho patril taktickému súboju, ktorý ukončila nepodarená červená z tága Shauna. Junhui sa chopil šance a pozbieral zo stola 46 bodov. Potom pridal ďalšie a konečne si pripísal aktívne skóre. V poslednom frame pred prestávkou sa dostal do nábehu Murphy. Po rozstrele balíku červených a strate pozície prenechal hru protivníkovi. Ten mu poskytol pokračovanie a Shaun to korunoval 103 bodmi. Po prestávke zvýšil svoj náskok. Šiesty frame sa ho podarilo vyhrať Dingovi a znížil náskok súpera. Nasledovný si opäť pripísal Junhui, keď ho uzavrel dvoma nábehmi a znížil nepriaznivé skóre. Potom pridal ďalší a vyrovnal. Shauna to nevyviedlo z miery a opäť sa ujal vedenia 106 bodovým nábehom. Hra pokračovala v jeho réžii a tromi nábehmi o hodnote 10, 31 a 32 bodov uzavrel duel. Vo štvrťfinále Shaun Murphy bude mať opäť čínskeho súpera - Marca Fu.

1.11.2012
Štvrtok doobeda sa odohrávali prvé duely štvrťfinále. Proti sebe nastúpili Judd Trump a Mark Allen.
Zápas otvoril Allen. V ďalšom frame sa zastavil na 32 bodoch. Potom sa dostal k hre Trump a získal 70 bodov. Mark sa chcel pokúsiť o zvrat, ale frame pripadol súperovi. Potom sa hra rozpadla kvôli nepresnostiam na oboch stranách. Keď Allenovi padla biela, Judd využil ponúknutú príležitosť a získal cenný bod. Mark vyrovnal skóre 98 bodovým nábehom. Po prestávke Mark umožnil protivníkovi jednoduchý začiatok nábehu. Trump to využil a ujal sa vedenia. Keď Mark nedal červenú na stred, Judd sa predviedol 107. V ďalšom frame sa však v úvode dopustil chyby na červenej a k stolu sa dostal Allen. Znížil tak náskok protivníka. Pri úvodnom rozstrele sa mu biela odrazila od mantinelu do stredu stola a Trump začal zbierať body. Po 65 nedal čiernu a Mark chcel zvrátiť frame. Po červenej mu nevyšla nahrávka a vzdal svoje snaženie. V nasledovnom frame Judd zaváhal na červenej a zastavil sa na 22 bodoch. Allen využil príležitosť a aj on uhral stovku. Trump po 41 bodoch prenechal hru súperovi. Ten na to odpovedal 40 bodmi. Nadišiel taktický súboj z ktorého vyšiel úspešnejšie Mark a vyrovnal skóre. V taktickom úvode rozhodujúceho framu, po chybe Allena, sa do nábehu dostal Judd. Pozbieral zo stola 61 bodov. Po sérii istôt pridal ďalšiu červenú. Napokon úspešne zavŕšil zápas. Judd Trump si tým zabezpečil účasť v semifinále a prvé miesto v provizórnom rebríčku, keď preskočil Marka Selbyho.

2.11.2012
Piatkom vstúpil turnaj do semifinálovej časti. Dnes bol na programe zápas Petra Ebdona s Juddom Trumpom.
Tento duel bol veľmi zaujímavý. Stretli sa v ňom dve generácie a dva rozdielne herné štýly. Pred začiatkom zápasu bolo veľmi ťažké tipovať favorita. Do boja lepšie vstúpil Trump, keď vyhral prvé tri framy. V nich mal totiž Ebdon problémy najmä so zahrávaním istôt, čím vyrábal svojmu súperovi dobré príležitosti na útok. V poslednom frame pred prestávkou Peter zahral 106 bodov a skorigoval tak skóre. Po prestávke začal opäť zbierať body. Netrafil modrú do ľavého stredu a po 42 bodoch musel pustiť k stolu Judda. Ten získal iba deväť bodov a k hre sa opäť vracal Ebdon. Netrafil však červenú a k stolu pustil Trumpa, ktorý zahral 68 bodov a ukradol tak súperovi dobre rozohraný frame. Potom Judd zahral päťdesiatkový nábeh, po ktorom už Peter nedokázal stiahnuť súperov náskok a Judd tak na svoje konto získal ďalší bod. Nasledovala taktická bitka, ktorú nakoniec lepšie zvládol Trump a zvýšil svoj náskok. V ôsmom frame získal sa Judd zastavil na 53 bodov keď netrafil červenú do stredu. Ani v tomto frame však Ebdon nedokázal využiť príležitosť, ktorú dostal. Judd Trump tak uzavrel prvú časť so skóre 7:1.
Úvodom druhej časti Trumpovi nevyšiel rozstrel. Dlho sa zdalo, že tento frame bude patriť na Ebdonovi, nakoniec však nezvládol koncovku a Judd mu ho ukradol. Potom už Trump nenechal nič na náhodu a zápas uzavrel konečným výsledkom 9:1. Judd Trump teda postupuje do nedeľného finále. O jeho súperovi sa rozhodne v sobotu medzi Neilom Robertsonom a Shaunom Murphym.

3.11.2012
Sobota priniesla druhý semifinálový duel v podaní Shauna Murphyho a Neila Robertsona.
Zápas otvoril Robertson. V druhom frame začal opäť zbierať body. Po strate pozície dostal príležitosť súper, ktorý zvrátil stav a vyrovnal. Murphy sa ujal nábehu, zastavil sa na 27. Potom začal zbierať body Neil. Zastavila ho modrá na hodnote 33. Pridal ešte 7 bodov, keď nedal červenú - pripravil ju protivníkovi. Shaun to využil a zavŕšil frame. K nemu pridal aj nasledovný. Po prestávke sa Neil predviedol 142 bodovým nábehom. K tomu pridal aj ďalší frame a vyrovnal. Potom sa Robertson ujal vedenia. Prvú časť zápasu uzavrel Neil so skóre 3:5.
Úvod druhej časti bol rozkúskovaný kvôli chybám na oboch stranách. O všetkom sa rozhodovalo na zelenej vo farebnej dohrávke. Tá so štastím padla Murphymu. Potom pridal aj ďalšie. Na ružovej mu súper pripravil snooker, z ktorého sa dostal a úspešne zavŕšil frame. Po tom, čo Robertsonovi padla biela, mohol Shaun začať nábeh. Nevyšla mu nahrávka na červenú a skončil na 17 bodoch. Neil sa dostal do nábehu a 91 bodovým nábehom si udržal odstup od súpera. Ďalší frame bol opäť rozkúskovaný a dlhší, priniesol dôležitý bod Murphymu. Zdĺhavá rozkúskovaná hra pokračovala. Zopakovala sa situácia z prvého framu, opäť sa rozhodovalo na zelenej z farebnej dohrávky, no tentokrát bol úspešnejší Neil. Ani po prestávke nenašli hráči stratenú istotu. Robertson napokon nahral rozhodujúce skóre, no protivník sa snažil o zvrat. Shaun pripravil Neilovi snooker na modrej. Ten z neho unikol. Z druhého sa mu to nepodarilo. Murphy však súperovi nahral modrú a austrálčan získal frame. Robertson v nasledovnom uhral 16 bodov. Shaun mohol zažať na nezakrytej červenej. Po 7 bodoch zlyhal na čiernej. Neil upravil svoje skóre na 37, keď nezvládol červenú. Po tom čo Murphy pri hre na červenú zhodil čiernu, súper mohol z pozície free-ball začať nábeh. Napokon dotiahol frame a duel do úspešného konca. Neil Robertson sa tak stal druhým finalistom.

4.11.2012
Nedeľné finále v podaní Judda Trumpa a Neila Robertsona bolo dôstojným zakončením turnaja.
Trump po 8 bodoch pustil k stolu súpera. Robertson získal len 13 a necha mu tam červenú pred rohom. Judd získal rozhodujúci nábeh a Neil potreboval na zvrat tri snookre, ale aj tak to skúsil. Judd napokon zvládol poslednú červenú a ukončil frame. V druhom Neil nahral 41 bodov. Po taktickej pasáži sa Trump dostal do nábehu o hodnote 33 bodov. Po tom, čo obom nevyšli červené na stred sa do pokračovania dostal Judd a zavŕšil frame. V nasledovnom Austrálčan zasnookroval protivníka, z čoho mu vyšiel začiatok nábehu. Vyťažil len 16 bodov. Trump faulom daroval súperovi 6 bodov. Po nahratí 25 bodov pustil k stolu Robertsona, ktorý tak získal prvý bod. Po tom, čo obaja získali len pár bodov, sa do nábehu dostal Neil a vyrovnal skóre.Po prestávke sa začalo opatrne. Po páde bielej sa dostal do nábehu Judd, získal len 10 bodov. Austrálčan na to odpovedal 59 bodovým ziskom. Nadišiel taktický súboj. Frame uzavrel Robertson. V ďalšom frame úvodom pozbieral 51 bodov. K tomu pridal ešte zopár červených a zvýšil svoj náskok. Nasledovný frame bol v réžii Judda a znížil náskok protivníka. Rozkúskovaný frame sa rozhodoval vo farebnej dohrávke. Dramatická koncovka vyústila v zisk bodu pre Trumpa, Skóre sa tak vyrovnalo. Neil sa dostal do nábehu, zastavil sa na 50 bodoch, keď mu nepadla červená na stred. Judd získal 23, keď sa tiež zastavil na červenej. Predpoludňajšiu časť uzavrel Robertson so skóre 3:5.
Druhú časť zápasu otvoril Trump a vyrovnal skóre. Potom si pripísal aj nasledujúci frame. V ďalšom sa Judd zastavil na 37 bodoch, keď nedal červenú. Do nábehu pustil Neila. Ten získal 68 bodov. Trump sa pokúsil o zvrat, frame však získal Robertson. Nasledovný frame mal podobný priebeh, Judd pozbieral 42 bodov. Austrálčan tentokrát vyčistil celý stôl. Po prestávke začínal Neil po pár bodoch pripravil súperovi snooker, z ktorého získal 5 trestných bodov a ešte 6 svojich. Po sérii istôt sa rozhodol zaútočiť a zvýšil svoj náskok. Nadišiel rozkúskovaný frame, kde bol úspešnejší Judd. K tomu pridal ďalší a vyrovnal. Po chybe Robertsona Trump uhral exhibičný 119 bodový nábeh a ujal sa vedenia. Potom ponúkol súperovi po faule možnosť, Neil to nedokázal využiť. Trump zo stola vyťažil 39 bodov. Ani druhú príležitosť súper nezvládol. Judd zvýšil svoje bodové konto na hodnotu 72. Robertson sa pokúsil o zvrat, potreboval na to tri snookre. Nepodarilo sa mu to a víťazom Turnaja sa stal Judd Trump.

Výsledky