German Masters (30.1.-3.2. 2013)

V stredu sa začal ďalší bodovaný turnaj v nemeckom Berlíne.

31.1.2013
V druhom kole sa stretli Mark Allen a Barry Hawkins.
Ako prvý sa do nábehu dostal Hawkins. Allen však otočil a ukoristil prvý frame. Barry v nasledovnom vyrovnal. Potom sa ujal vedenia. V ďalšom frame sa zastavil na 49 bodoch. Súper však nedokázal zvrátiť nepriaznivý vývoj. Po prestávke Hawkins predviedol 102 bodový nábeh. Nasledovala 122, ktorou úspešne zavŕšil zápas.

1.2.2013
Piatok priniesol štvrťfinálové kolo. Večer proti sebe nastúpili Shaun Murphy a Neil Robertson.
Zápas otvoril Robertson. Potom po chybe sa k stolu dostal Murphy. Získal rozhodujúci nábeh. Neil sa pokúšal o zvrat za pomoci snookru. Frame však získal Shaun. Do vedenia sa dostal Murphy. Robertson dokázal vyrovnať. Po prestávke sa ujal vedenia. V nasledovnom frame zvýšil svoj náskok, hoci sa súper pokúšal o zvrat. Shaun sa nevzdával a stovkou upravil skóre. V ďalšom 120 vyrovnal a duel tak dospel k poslednému rozhodujúcemu framu. Vyvrcholenie duelu napokon vyústilo v triumf Neila Robertsona.

2.2.2013
Sobotňajšie večerné semifinále patrilo dvojici Barry Hawkins - Marco Fu.
Prvý frame pripadol Hawkinsovi, keď ho ukradol súperovi. Nasledovný dlhý frame mohol Fu získať vo svoj prospech, no po zlyhaní na hnedej vo farebnej dohrávke, si Barry pripísal ďalší bod. Marco sa dočkal prvého bodu až v treťom frame. Potom vyrovnal skóre. Po prestávke sa ujal vedenia Hawkins. Fu opäť vyrovnal. Po nepodarenom rozstrele súpera sa Marco predviedol so 142 bodovým nábehom. Barry nezvládol červenú a zastavil na 46 bodoch. Súper z jeho chyby vyťažil len 16. Hawkins tak zrovnal skóre. Fu sa 110 bodovým nábehom znova ujal vedenia. Marco sa po opatrnom začiatku dostal do nábehu, skončil na červenej po 29 bodoch. Barry dostal príležitosť, zastavil sa na hodnote 45 kvôli nevydarenej modrej. Fu napokon dotiahol duel do víťazného konca.

3.2.2013
Do finále German Masters sa prebojovali Allister Carter a Marco Fu.
Úvod zápasu začal rozpačito. Koncom prvého framu Carter potreboval dva snookre aby chybami súpera mohol zvrátiť frame. Podarili sa mu. O všetkom sa teda rozhodovalo na ružovej. Napokon bol úspešnejší Fu. Potom Marco pridal ďalší bod na svoje konto. Až v treťom frame sa Allister chytil a získal prvý bod. Fu sa pokúšal o 147, skončil však na 104 bodoch. Po prestávke Carter znížil náskok súpera. V nasledovnom frame začal Marco, skončil na 39 bodoch po nepodarenej červenej. Allister zo stola vyťažil 38 bodov. Potom dokázal dotiahnuť frame do úspešného konca a vyrovnať. Fu sa znovu dostal do vedenia. Posledný frame poobedňajšej časti plný chýb. Úspešnejší bol Marco.
Večernú časť otvoril Carter 116 bodovým nábehom. Potom 121 vyrovnal skóre. V nasledovnom frame sa ujal vedenia. Fu sa napokon dostal k hre, keď využil chyby súpera a vyrovnal. Po prestávke sa Allister zastavil na červenej na hodnote 32. Marco zo stola vyťažil 31 bodov. Carter potom vyčistil celý stôl. Potom zvýšil svoj náskok. Allister Carter napokon doviedol duel do víťazného konca.

Výsledky