Arcaden Munich Open (3-6.1. 2013)

Tento turnaj je šiestym podujatím európskej série PTC (Players Tour Championship). Jeho dejiskom Fürstenfeldbruck v Nemecku.
Na televízne obrazovky sa dostal v piatok.

5.1.2013
Sobotňajší večer patril dohrávke 4. kola. Proti sebe nastúpili Nór Kurt Maflin a Angličan Liam Highfield.
Zdĺhavejší začiatok zápasu otvoril Kurt. Potom Liam vyrovnal. Ďalej sa do vedenia dostal Maflin. Postupne zvyšoval svoj náskok a napokon doviedol duel do víťazného konca.

6.1.2013
V nedeľu turnaj dospel k záveru. Vo štvrťfinále proti sebe nastúpili Angličan Mark Selby a mladý thajský hráč Thanawat Thirapongpaiboon.
Skvele hrajúci Selby získal prvé dva framy zápasu. V treťom sa jeho hra rozpadla. Thanawat nevyužil chyby súpera a Mark napokon získal ďalší bod. Potom v nasledovnom nezvládol modrú po rozstrele a Thirapongpaiboon tak dostal príležitosť. Jeho nábeh sa zastavil na hodnote 36, keď nedal ružovú. Mark Selby dotiahol duel do víťazného konca.

V semifinále sa Mark Selby trochu potrápil s Číňanom Tian Pengfeiom, ktorý proti svetovej jednotke dokázal uhrať dva framy. Zabezpečil si tak finálovú účasť proti škótskemu preborníkovi Graeme Dottovi.

Vo večernom finále bol Graeme Dott pre Marka Selbyho zdatným súperom. Dokázal s ním držať krok, takže ich duel dospel až do rozhodujúceho záveru. Selby dvoma po sebe nasledujúcimi framami doviedol zápas do konca a stal sa víťazom turnaja.

Výsledky