Victoria Bulgarian Open (15-18.11. 2012)

Tento turnaj je štvrtým podujatím európskej série PTC (Players Tour Championship). Jeho dejiskom je Princess Hotel v Sofii v Bulharsku.
Na televízne obrazovky sa dostal v piatok.

17.11.2012
V sobotu sa dohrávali zápasy prvého kola. Shaun Murphy dostal za súpera Passakorna Suwannawata.
Úvodom zápasu skóroval Murphy. Pridal k tomu ďalší frame. Potom zvýšil svoj náskok. Shaun nezvládol poslednú červenú a súper tak zvrátil frame. Murphy sa zastavil na 41 bodoch. Passakorn nevyužil ponúknutú šancu a získal len 16 bodov. Napokon však Shaun Murphy úspešne zavŕšil duel.

Poobede turnaj postúpil do druhého kola. Tu sa stretli John Higgins a Barry Pinches
Úvodný rozkúskovaný frame sa zdramatizoval vo farebnej koncovke, keď Pinches potreboval na zvrat tri snookre. Jeden úspešne pripravil a získal prevé potrebné body. Higgins však dotiahol frame do úspešného konca. Po chybe súpera John získal druhý bod. V ďalšom frame sa Higgins zastavil na ťažšej čiernej na hodnote 23. Pinches po 35 bodoch zlyhal na čiernej. John nevyužil príležitosť a Barry získal prvý bod. Potom Pinches nahral 32 bodov. Higgins na to odpovedal len 27. Po chybe súpera na čiernej John zvýšil svoj náskok. Higgins získal 43 bodov. Potom navýšil svoje konto na 62. Barry sa ešte pokúsil zabojovať. Nevyšlo mu to a z postupu sa mohol tešiť John Higgins.

18.11.2012
V nedeľu sa turnaj dostal do štvrtého kola. V prvom predpoludňajšom zápase proti sebe nastúpili John Higgins a Liang Wenbo.
Duel otvoril Higgins. Potom po 48 bodoch pustil k stolu súpera. Ten zrovnal stav. John zvýšil svoje konto na 54. Záver framu sa zdramatizoval - získal ho Wenbo. Liang si pripísal aj nasledovný frame a ujal sa vedenia. John 110 bodovým nábehom vyrovnal. Na to pridal aj ďalší frame. John Higgins nenechal nič na náhodu a úspešne zavŕšil zápas.

Na poludnie začali štvrťfinálové zápasy. Tu sa stretli Judd Trump a Andrew Higginson.
Trump získal rozhodujúci bodový zisk, Higginson sa pokúšal o zvrat s potrebou troch snookrov. Frame však získal Judd. Potom sa po 63 bodoch dopustil faulu a Andrew dostal príležitosť na zvrat. Nezvládol čiernu a súper získal druhý bod. Higginson sa nešťastne zasnookroval a pri treťom pokuse o únik navodil situáciu free-ball. Trump tak využil hnedú miesto červenej na začiatok nábehu. Vyčistením stola dosiahol 121 bodov. Ďalšou stovkou ukončil zápas a zabezpečil si postup do semifinále.

Judd Trump bol dnes nezastaviteľný a zaslúžene sa stal víťazom turnaja Victoria Bulgarian Open

Výsledky