Acuerate Antwerp Open (18-21.10. 2012)

Tento turnaj je tretím podujatím európskej série PTC (Players Tour Championship). Jeho dejiskom je Lotto Arena v Antwerpách v Belgicku.
Prekvapí nielen neobvyklým množstvom hráčov, ale aj neuveriteľne rýchlym priebehom, keď sa za 4 dni odohrá 127 zápasov.
Na televízne obrazovky sa dostal v piatok.

19.10.2012
V prvom kole sa stretli Joe Swail a Jordan Brown. Ich súboj mal neuveriteľný priebeh.
Prvý frame získal 25 ročný Brown. V nasledovnom sa vývoj otáčal zo strany na stranu, no nakoniec pripadol Jordanovi. Ani v ďalšom sa obaja hráči nevyvarovali chýb, úspešnejší bol opäť Brown. Konečne sa dostal k lepšiemu výkonu aj Swail a získal prvý bod. Aj keď zjavne Joe nebol celkom vo forme a ani zdravotne úplne fit, pripísal si druhý bod. Swail dokázal vystupňovať tlak na súpera a zrovnal skóre. V poslednom rozhodujúcom frame zavŕšil duel vo svoj prospech Joe Swail.

20.10.2012
V sobotu doobeda sa pokračovalo v zápasoch prvého kola. Tu sa stretli Neil Robertson a Joe Steele.
Zápas mal od začiatku jasného favorita, ktorým bol austrálsky hráč Neil Robertson. Ten vyhral prvý frame zápasu dvoma nábehmi, ktoré mali hodnotu 20 a 55 bodov. Druhý frame zápasu bol veľmi rozkúskovaný a nebol v ňom zahraný vyšší nábeh ani na jednej strane. Aj tento frame však nakoniec patril na Robertsonovo konto. V treťom frame dostal Joe Steele šancu skorigovať stav zápasu. Nevyužil ju však a zo stola dokázal vyťažiť iba osem bodov, po ktorých netrafil červenú. Túto súperovu chybu Robertson potrestal 82 bodovým nábehom a patril mu tak aj tretí frame zápasu. Vo štvrtom frame Neil zahral 102 bodový nábeh a na víťazstvo v zápase tak potreboval najnižší možný počet framov.

Poobedie sa dostalo k druhému kolu. Proti sebe nastúpili Stuart Bingham a Luca Brecel.
Do prvého framu zápasu rozstreľovala mladá vychádzajúca hviezda svetového snookru – Brecel. Napriek tomu, že rovnako, ako Bingham, tak aj Luca sú útoční hráči, priebeh prvého framu tomu nenasvedčoval. Oba hráči v ňom totiž hrali veľmi defenzívne a ani jeden z nich v ňom nepredviedol súvislejší vyšší nábeh. Veľmi rozkúskovaný a dlhý frame si ale nakoniec na svoje konto pripísal Bingham. V druhom frame, hneď po Stuartovom rozstrele, chcel Brecel začať zbierať body a vyrovnať skóre zápasu. Nezvládol však hneď prvú dlhú červenú a pustil tak k stolu súpera. Bingham túto ponúknutú šancu využil a zahral zatiaľ najvyšší nábeh turnaja, ktorý mal hodnotu 142 bodov. Na začiatku tretieho framu začal ako prvý zbierať body Luca. Do nábehu sa dostal dlhou červenou. Zo stolu však nakoniec dokázal vyťažiť iba 22 bodov, po ktorých musel pustiť k stolu svojho súpera. Stuart tretí frame uzavrel 108 bodovým nábehom. Štvrtý frame získal na svoje konto Brecel a skorigoval tak stav zápasu na 1:3. Piaty frame už ale získal opäť Stuart Bingham a uzavrel tak konečné skóre zápasu na 4:1.

21.10.2012
V nedeľu sa turnaj posunul ku svojmu vyvrcholeniu.
Mark Selby sa postupne dostal až do semifinále, kde proti nemu nastúpil Allister Carter.
Prvý frame zápasu začal Carterovým rozstrelom, po ktorom Selby trafil dlhú červenú. Nedokázal však zvládnuť hnedú a pustil tak k stolu Cartera. Ten dokázal zo stolu vyťažiť iba šestnásť bodov, keď skombinoval iba dve červené s čiernou. Tretiu červenú však už nedokázal a k stolu sa dostal Selby, ktorý prvý frame uzavrel 74 bodovým nábehom. Skóre druhého framu otvoril dlhou červenou Carter, na ktorú dokázal nadviazať ešte dvadsiatimi piatimi bodmi. Potom sa, po ďalšej Carterovej netrafenej červenej, opäť dostal k stolu Selby a zahral 72 bodový nábeh. Po sedemdesiatich dvoch bodoch však Selby musel svoj nábeh ukončiť a Carter bol odhodlaný ešte výsledok druhého framu skorigovať vo svoj prospech. Nepodarilo sa mu však Selbyho dostať do snookru a keď Selby pridal ďalšiu červenú, bolo jasné, že aj druhý frame zápasu bude patriť na jeho konto. Tretí frame bol rozkúskovaný a nebol v ňom zahraný vyšší nábeh ani na jednej strane. Aj tento frame nakoniec patril Selbymu. A Markovi nakoniec patril aj štvrtý frame zápasu, keď v ňom zahral nábeh, ktorý mal hodnotu 130 bodov. Tento stovkový nábeh bol zároveň prvým Selbyho stovkovým nábehom zahraným na tohtoročnom turnaji Antwerp Open. Mark Selby teda v semifinále zvíťazil jasným výsledkom 4:0 a postupuje tak do večerného finále turnaja, kde jeho súperom o cennú trofej a šek na 12 000 € bude Mark Allen.

Večerné finále Antverp Open patrilo dvojici Mark Selby - Mark Allen.
Po opatrnom začiatku sa do nábehu dostal Allen a získal prvý frame peknou 117. Aj druhý pripadol Allenovi, hoci dal príležitosť súperovi, ktorý zlyhal na červenej. Videli sme tak druhú stovku. V nasledovnom pokračoval Allen v rovnakej forme a treťou stovkou potešil divákov. Selby sa dostal k hre až vo štvrtom frame, zastavil sa na čiernej pri pokuse o rozstrel na hodnote 45. Allen získal 22 bodov. Selby tak napokon získal prvý bod. Prenastavený piaty frame otvoril Allen 53 bodovým nábehom. Selby vyťažil zo stola 29 bodov a súperovi pripravil snooker. Allen sa zneho dostal na tretí pokus. Napokon Mark Allen uzavrel duel a získal turnajovú trofej.

Výsledky