WPaul Hunter Classic EPTC1 (23-26.8. 2012)

Tento turnaj z Nemecka otvára európsku sériu PTC.

25.8.2012
V sobotu doobeda sa dohrávali posledné zápasy prvého kola.
Proti sebe nastúpili Luca Brecel a Zhang Anda. Po rozkúskovanom začiatku získal rozhodujúci nábeh Luca. Anda potreboval jeden snooker na zvrat. Na žltej sa mu to podarilo, napokon však frame pripadol súperovi. Po nepodarenom rozstrele mohol Brecel začať. Nezvládol červenú a do nábehu sa dostal Číňan. Zastavil sa na 29 bodoch. Súper na to odpovedal 62 bodmi. O všetkom sa rozhodovalo vo farebnej dohrávke. Snooker na žltej pomohol Belgičanovi získať ďalší bod. Luca po sebavedomom začiatku framu sa pokúsil o stovkový nábeh, zvýšil svoje vedenie. Potom úspešne zavŕšil duel.

26.8.2012
Turnaj hraný v rýchlom tempe sa v nedeľu dostal do 4 kola. Tu sa stretli Mark Selby a Robbie Williams.
Prvý frame pripadol Selbymu, hoci sa súper snažil za pomoci dvoch snookrov zvrátiť stav. V nasledovnom sa za vyrovnaného skóre presadil Williams a získal ho pre seba. Mark sa opäť ujal vedenia 116 bodovým nábehom. Ďalší vyrovnaný frame bol znovu úspešnejší pre Robbieho. Hra sa držala v predošlom duchu, Selbymu sa podarilo ukoristiť vedenie. Williams dokázal zrovnať a vynútiť si posledný rozhodujúci frame. Mark sa ujal hry a získal 51 bodov. Súper dostal ešte šancu, no zápas napokon pripadol Selbymu.

Večer patril finálovému duelu v podaní Marka Selbyho a Joe Swaila.
Zápas otvoril Selby. Potom sa zastavil na 64 bodoch. Swail dostal príležitosť, zlyhal však na poslednej červenej a súper získal aj druhý frame. Rozkúskovaný tretí frame napokon pripadol Markovi. Až potom Joe predviedol lepší výkon a získal prvý bod. Selby sa po chybe súpera dostal do nábehu, zastavil sa na čiernej na 18 bodoch. Ale ani Swail nezískal oveľa viac a skončil na 22 bodoch. Mark Selby sa tak stal víťazom a obhájil svoj minuloročný triumf.

Výsledky