Wuxi Classic (17-23.6. 2013)

Hlavnú sezónu otvára tradičný turnaj z Číny.

18.6.2013
V utorok sa dohrávalo prvé kolo. Proti sebe nastúpila škótsko-austrálska dvojica John Higgins a Vinnie Calabrese.
Duel otvoril Calabrese. Druhý frame sa rozhodoval v závere, keď Vinnie nevyužil viacero šancí. Čierna napokon priniesla bod Higginsovi. Aj nasledovný frame mal podobný priebeh, John spečatil výsledok vo farebnej dohrávke zelenou a hnedou. Higgins 116 bodovým nábehom zvýšil svoj náskok. Po prestávke pridal John na svoje konto ďalší bod. V najdlhšom frame zápasu napokon Higgins úspešne zavŕšil duel.

19.6.2013
V druhom kole sa stretol Angličan a Austálčanom v podaní Martin Gould - Neil Robertson.
Zápas otvoril Robertson. Gould v nasledovnom frame vyrovnal. Neil ponúkol príležitosti, ktoré súper nevyužil. O všetkom sa napokon rozhodovalo na ružovej, kde potreboval Martin chybu súpera na zvrat. Po tom čo mu nešťastne padla ružová, frame pripadol Robertsonovi. Gould potom opäť dokázal vyrovnať. Po prestávke skóroval Robertson. V ďalšom frame zvýšil Neil svoj náskok. Na to Robertson uzavrel duel.

20.6.2013
V treťom kole najdlhší súboj patril velšsko-anglickej dvojici v podaní Marka Williamsa a Anthony Hamiltona.
Prvý frame získal Hamilton. Williams sa zastavil na 52 bodoch, keď zlyhal na červenej do stredu. Anthony zvrátil skóre, zastavil sa však na zelenej z farebnej dohrávky na hodnote 60 bodov. Ružová napokon priniesla frame Markovi. Williams získal rozhodujúci nábeh, no súper sa pokúsil o zvrat. Nevyšlo mu to. Potom sa Hamiltonovi podarilo vyrovnať. Po prestávke sa do vedenia dostal Hamilton, keď súper nedokázal využiť jeho zaváhanie. Mark získal 56 bodov, Anthony dokázal zvrátiť frame vo svoj prospech. Williams znížil náskok, keď sa súper dopustil chyby. Napokon Anthony dotiahol zápas do úspešného konca, keď súper nevyužil príležitosť.

21.6.2013
Vo štvrťfinálovom zápase sa stretli Neil Robertson a Cao Yupeng.
1:0 Cao sa zastavil na 53 bodoch. Robertson vyčistil stôl a ujal sa vedenia. Potom Neil začal 22 bodovým nábehom. Yupeng na to odpovedal 91 bodmi a vyrovnal. Robertson získal rozhodujúci nábeh, no Cao sa snažil zvrátiť frame. Potreboval dostať súpera do jedného snookru. Padla mu však biela a Austrálčan uzavrel frame. Mladý Číňan v nasledovnom frame vyrovnal. Po prestávke sa do vedenia dostal Robertson. Yupeng sa zastavil na 53 bodoch bodoch. Neil sa dostal do nábehu, nezvládol však poslednú čiernu a protivník vyrovnal. Po 55 bodoch Číňan zahral istotu. Cao navýšil svoje bodové konto a Robertson potreboval jeho chybu na zvrat. Nevyšlo mu to a súper sa ujal vedenia. Neil sa dokázal zmobilizovať a vyrovnal. Duel tak dospel do posledného rozhodujúceho framu. Robertson potvrdil úlohu favorita a úspešne zavŕšil zápas.

23.6.2013
Do nedeľného finále sa celkom jednoznačne prebojovali Neil Robertson a John Higgins.
Zápas otvoril Robertson. V nasledovnom frame vyrovnal Higgins. Potom bol úspešnejší John. Neil opäť zrovnal skóre. Higgins nahral 70 bodov, Robertson sa pokúsil o zvrat.Potreboval jednu chybu súpera. John zvládol poslednú červenú a bolo rozhodnuté. V ďalšom frame zvýšil svoj náskok. Na to pridal aj nasledovný. Neil v ďalšom frame znížil náskok súpera. Robertson uzavrel prvú časť finále 113 bodovým nábehom.
Druhú časť otvoril Neil a vyrovnal. Nasledovný frame mu priniesol vedenie. Potom sa Higgins zastavil na hodnote 52. Frame získal Robertson. Neil potvrdil svoju pozíciu ziskom ôsmeho bodu. Po prestávke skóroval John. Nasledovný frame priblížil Robertsona na krôčik od víťazstva. Nadišiel rozkúskovaný frame, ktorý Higginsa udržal v hre. Napokon však spečatil víťazstvo Neil Robertson.

Výsledky