World Open (10-16.3. 2014)

Tento turnaj z Číny trpí časovým posunom, takže sa začína v ranných hodinách.

11.3.2014
Zápas otvoril Murphy 128 bodovým nábehom. K tomu pridal aj druhý frame. Potom navýšil svoje konto. Aj štvrtý frame mu priniesol bod. Po prestávke sa konečne do hry dostal aj White a získal bod na svoje konto. Shaun Murphy napokon doviedol duel do úspešného konca.

12.3.2014
V druhom kole sa stretla anglicko-thajská dvojica v podaní Marka Selbyho a Noppona Saengkhama.
Zdĺhavý frame sa rozhodoval vo farebnej dohrávke na modrej, úspešnejší bol Saengkham. Potom Selby 123 bodovým nábehom vyrovnal. Aj nasledovný frame sa niesol v pomalšom tempe, do vedenia sa dostal Mark. Keď sa zastavil na hodnote 30 bodov, do nábehu sa dostal Noppon. Ale ani on sa nevyvaroval chyby a súper tak zvýšil náskok. Po prestávke opäť nadišiel dlhší frame, priniesol bod Selbymu. V ďalšom frame sa Saengkhamovi podarilo znížiť náskok súpera. Mark Selby napokon uzavrel duel vo svoj prospech.

13.3.2014
Štvrtok bol v znamení zápasov tretieho kola. Ráno proti sebe nastúpili Neil Robertson a Marco Fu.
Po neúspešnom útoku Robertsona sa dostal do nábehu Fu, ktorý si zabezpečil prvý bod. V nasledovnom frame Neil vyrovnal. Potom sa 127 bodovým nábehom ujal vedenia. Marco na to odpovedal rovnakým štýlom - stovkou vyrovnal. Po prestávke sa do vedenia dostal Fu. K tomu pridal stovku o hodnote 114 bodov a zvýšil svoj náskok. Robertson sa zastavil na 39 bodoch. Marco sa dostal do nábehu, získal 37 bodov. Nakoniec sa zastavil na hodnote 60 bodov. Potom nezvládol červenú a Neil tak získal frame vo svoj prospech. Neilovi sa podarilo vyrovnať a vynútiť si posledný rozhodujúci frame. V záverečnom frame bol napokon úspešnejší Marco Fu.

14.3.2014
Piatok patril štvrťfinálovým zápasom. Poobede proti sebe nastúpili John Higgins a Mark Allen.
Prvý frame získal Allen, keď sa súper nevyvaroval chýb. Potom 119 bodovým nábehom pridal aj druhý na svoje konto. Keď úvodom nasledovného framu dopustil chyby na čiernej, Higgins to využil a pripísal si prvý bod. Pokračoval ďalej vo svojej hre a vyrovnal. Po prestávke sa Mark stovkou opäť ujal vedenia. V ďalšom frame zlyhal na červenej za stavu 62. John z toho vyťažil 20 bodov. O osude framu sa rozhodovalo vo farebnej dohrávke, Higgins si na zvrat potreboval vynútiť body zo snookru. Napokon ho získal Allen. John sa dostal do nábehu, musel skončiť za stavu 59. Mark pozbieral zo stola 54 bodov a zelená z farebnej dohrávky pripadla Allenovi no nedostal sa na hnedú. Higgins sa tak udržal v zápase. Napokon Mark Allen zavŕšil duel vo svoj prospech.

15.3.2014
Turnaj sa sobotou priblížil k záveru - semifinálovému kolu. Prvý doobedňajší súboj bol v podaní Marka Selbyho a Marca Fu.
Duel otvoril Selby. K tomu pridal aj druhý frame. Potom sa hra spomalila - úvod framu sa niesol v taktickom štýle. Úspešnejší bol Mark a aj trocha šťastia mu pomohlo k získaniu ďalšieho bodu. V nasledovnom frame sa po chybe Selby zastavil na hodnote 39. Fu dokázal zo stolu získať 50 bodov. Mark vo farebnej dohrávke otočil frame vo svoj prospech. Po prestávke sa konečne presadil Marco a získal prvý bod. V rozkúskovanom frame plnom chýb sa o výsledku rozhodovalo až na farebných. Napokon pripadol Selbymu. Ďalší frame mohol byť posledným, no Fu zabojoval a udržal sa v zápase. Na to sa Mark nedokázal presadiť a súper si pripísal tretí bod. Marco sa rozohral a stovkou znížil náskok protivníka. Nasledoval dôležitý frame, kde mal Fu šancu vyrovnať no vlastnou chybou umožnil súperovi uzavrieť zápas. Prvým finalistom sa tak stal Mark Selby.

16.3.2014
Vyvrcholením turnaja World Open bol finálový zápas anglickej dvojice Mark Selby - Shaun Murphy.
Duel otvoril Murphy. Potom sa Selby zastavil na 46 bodoch a Shaun získal druhý bod. Nasledovný frame bol rozkúskovanejší a vyrovnanejší, aj tu bol úspešnejší Murphy. Štvrtý frame pripadol Shaunovi, hoci sa súper pokúšal o zvrat. Po prestávke sa Mark postupne prepracoval k svojmu prvému bodu. V ďalšom frame vysokým nábehom navýšil svoje konto. Shaun na to úspešne odpovedal a udržal si odstup od protivníka. Ďalší frame bol opäť v jeho podaní, kde sa predviedol stovkou. Prvú časť uzavrel v podobnom štýle - 112 bodovým nábehom.
Úvod poobedňajšej časti patril Selbymu. V nasledovnom frame si vybojoval ďalší bod, pomohol mu pri tom aj šťastný únik zo snookru. Mark pokračoval v zbieraní bodov, využívajúc slabší výkon protivníka. Až potom dokázal Murphy zúžitkovať chyby súpera a pripísať si bod. Selby sa zastavil na 67 bodoch a Shaun potreboval na zvrat jeden snooker. Jeho snaženie sa skončilo, keď protivníkovi štastne padla hnedá. Mark nahral 49 bodov, Murphy mu frame ukradol. Shaun nahral 71 bodov a súper potreboval na odvrátenie konca tri snookry. Nadišiel dlhý taktický súboj, v ktorom sa Selby dopracoval k dvom chybám súpera. Zo stola postupne ubúdali gule až zostala len ružová a čierna. Napokon Murphy zvládol odstrániť poslednú guľu, ktorá ho delila od víťazstva a mohol sa radovať z víťazstva.

Výsledky