Welsh Open (19.2.-2.3.2014)

Bodovaný európsky turnaj z Walesu sa začal 19.2., na obrazovky sa dostal 24.2.

24.2.2014
V pondelok sa turnaj dostal do 2. kola. Večer proti sebe nastúpili Judd Trump a Jamie Burnett.
Ako prvý sa dlhou červenou dostal do nábehu Trump, skončil na 49 bodoch. Burnett na to zareagoval skvelou hrou, no nezvládnutá ružová z farebnej dohrávky ho stála frame. Nasledovný frame priniesol Juddovi druhý bod. Jamie sa pokúšal o stovku, tá mu nevyšla, no pripísal si prvý bod. Potom nadišiel frame s chybami na oboch stranách, v závere bol úspešnejší Trump. Napokon Judd Trump úspešne zavŕšil duel.

25.2.2014
Utorkový večer bol v znamení dohrávky druhého kola. Záujem pútal zápas Ronnie O'Sullivan - Barry Pinches.
Úvodom sa O'Sullivan pokúšal o 147, zastavil sa na 14 červenej. Potom sa do hry dostal aj Pinches, zvrátil nepriaznivý vývoj framu. Nezvládnutá hnedá z farebnej dohrávky pustila k stolu súpera. Pri hre na ružovej mu padla biela a Ronnie získal druhý bod. V ďalšom frame Barry dokázal využiť nepresnosti protivníka a pripísal si bod na svoje konto. Na to po 67 bodoch nedokázal spečatiť frame a napokon o neho prišiel. Ronnie O'Sullivanovi sa podarilo potvrdiť úlohu favorita a uzavrel zápas.

26.2.2014
Stredajší deň priniesol zápasy tretieho kola. Večer patril dvojici Stephen Maguire - Andrew Pagett.
Zápas otvoril Maguire. K tomu pridal aj druhý bod. Potom sa Stephen zastavil na hodnote 54, ked nezvládol červenú. Súper tak dostal príležitosť, ale aj on zlyhal pre zmenu na čiernej. Aj tretí frame si tak pripísal Maguire. V nasledovnom frame došlo k rozstreleniu červených po celom stole. Ako prvý začal zbierať body Stephen. Keď sa Pagett dostal k stolu, zvládol ťažšie situácie, no zlyhal na jednoduchej ružovej. Maguire zavŕšil duel.

27.2.2014
Turnaj sa vo štvrtok prehupol do štvrtého kola, kde sa stretli Ricky Walden a Ronnie O´Sullivan.
Úvodný frame patril O´Sullivanovi. V nasledovnom sa k stolu dostal aj súper, no opäť ho získal Ronnie. Potom sa predviedol stovkou. Na začiatku ďalšieho framu O´Sullivan nezvládol únik zo snookru, ktorý mu Walden pripravil a „daroval“ tak Rickymu štyri body na jeho konto a k tomu ešte aj výhodnú pozíciu bielej gule. Z tejto pozície nakoniec Ricky vyťažil rozhodujúci nábeh, ktorý mu zabezpečil bod. Piaty frame znovu jednoznačne patril Ronniemu a uzavrel tak zápas vo svoj prospech.

28.2.2014
Piatkové semifinálové zápasy priniesli prekvapivé priebehy. Jedným z nich bol aj duel John Higgins - Ronnie O'Sullivan.
V prvom frame bol úspešnejší O'Sullivan. Potom si 115 bodovým nábehom pripísal druhý bod. Na to, ako Ronnie zaváhal na jednoduchšej červenej sa k zbieraniu bodov dostal Higgins. Zastavil sa však na hodnote 51, keď sa pokúšal o ťažkú červenú na stred. Ani súper nevyužil ponúkanú možnosť - skackavá biela preskočila čiernu. Napokon frame získal John. Ďalej však pokračoval v rozpačitej hre, čo ho stálo stratu bodu. Prestávka nepriniesla zmenu priebehu zápasu, Higgins nenašiel stratenú formu a súper mu utiekol o ďalší bod. Ronnie O'Sullivan uzavrel duel s vysokou prevahou.

1.3.2014
Turnaj sa v sobotu priblížil k svojmu vrcholu, keď dospel do semifinále. Večer patril dvojici Barry Hawkins - Ronnie O'Sullivan.
Duel otvoril Hawkins stovkou. Potom sa zastavil na 58 bodoch. K stolu sa dostal O'Sullivan, ktorý súperovi ukradol frame. V nasledovnom frame sa aj on predviedol stovkou o hodnote 114. Vyrovnaný priebeh framu vyústil v rozhodujúcu koncovku vo farebnej dohrávke. Po tom, čo sa Barry dostal zo snookru na žltej, kde mu nešťastne padla zelená, Ronnie získal ďalší bod. Po prestávke úvodom framu Hawkins nepremenil šancu a protivník stovkou zvýšil svoj náskok. Barry sa nevzdával a bojoval ďalej. Dostal sa na hodnotu 64 bodov. Keď nedal rozhodujúcu červenú, stihol ho osud predošlého framu - opäť ho získal Ronnie. Ani to Hawkinsa neznechutilo a skorigoval nelichotivé skóre. Ronnie O'Sullivan napokon zavŕšil zápas a stal sa druhým finalistom.

2.3.2014
Welsh Open sa v nedeľu dostal do finále v podaní hráčov Ding Junhui - Ronnie O'Sullivan.
Duel otvoril O'Sullivan. K tomu pridal aj nasledovný frame. Potom si pripísal tretí bod. Až v štvrtom frame dokázal Junhui ukoristiť prvý bod. Vyrovnaný frame po prestávke sa rozhodoval vo farebnej dohrávke. Po chybe Dinga ho získal Ronnie. Potom na svoje konto pridal ďalší bod. Ďalší vyrovnaný frame rozhodovala modrá, aj tu bol úspešnejší O'Sullivan. V poslednom frame poobedňajšej časti sa zastavil na 35 bodoch, keď zlyhal na dlhej ružovej. Junhui nedokázal využiť príležitosť, súper tak zvýšil svoje skóre na 60. Čínsky hráč na zvrat potreboval jeden snooker. Úspešne sa mu to podarilo na žltej a vyťažil potrebné body z chyby súpera. Po sérii snookrov sa skóre hráčov takmer vyrovnalo. Ronnie sa odhodlal na žltú a zvládol to až po ružovú a protivník opäť potreboval na zvrat snookre. Napokon frame pripadol O'Sullivanovi.

Prvý frame večernej časti získal stovkou Junhui. Aj v nasledovnom sa predviedol v rovnakom štýle. O'Sullivan sa nenechal rozhodiť a odpovedal na večerný nástup súpera. Turnaj dostal tú najlepšiu bodku - v skvelej forme sa Ronnie O'Sullivan ako víťaz predviedol 147.

Výsledky