Shanghai Masters (16-22.9. 2013)

Na jeseň pripadá ďalší tradičný turnaj z Číny.

16.6.2013
V pondelok sa hrali zápasy divokých kariet a prvého kola. Proti sebe nastúpila anglicko-čínska dvojica Shaun Murphy a Yu Delu.
Zápas otvoril Murphy 116 bodovým nábehom. K tomu pridal aj druhý frame. Yu získal svoj prvý bod. Potom sa zastavil na 55 bodoch. Aj Shaun sa dopustil chyby a súper vyrovnal. Po prestávke sa pokračovalo v opatrnom pomalom taktickom tempe, frame získal Murphy. Na to Číňan vyrovnal skóre. V nasledovnom frame sa ujal vedenia Shaun. Yu opäť zrovnal skóre a vynútil si rozhodujúci frame. V poslednom frame bol napokon úspešnejší Murphy.

17.6.2013
V utorok turnaj pokračoval ďalšími zápasmi prvého kola. Anglický duel Judd Trump - Michael Holt sľuboval dobrý výkon.
Ako prvý sa ujal hry Holt a otvoril skóre. Vyrovnaný taktický frame získal Trump. Michael sa opäť dostal do vedenia 115 bodovým nábehom. Potom získal rozhodujúci nábeh a Judd sa snažil zvrátiť frame. O všetkom sa rozhodovalo na modrej z farebnej dohrávky. Napokon Holt potvrdil svoje vedenie. Po prestávke Michael zvýšil svoj náskok. Napokon Holt doviedol súboj do úspešného konca.

19.6.2013
Vo štvrtok sa turnaj dostal do druhého kola. Tu sa stretli John Higgins a Mark Davis.
Po nevydarenej istote sa do nábehu dostal Davis a získal prvý frame. Potom sa mu podarilo doviesť vo svoj prospech aj druhý frame, hoci sa súper snažil o zvrat. V dlhšom rozkuskovanom frame uspel Mark. Až potom sa dokázal presadiť Higgins a pripísal si bod na svoje konto. Po prestávke bol úspešnejší Davis a zýšil svoj náskok. Napokon Mark Davis doviedol duel do zdarného konca.

20.6.2013
Piatok turnaj prehupol do štvrťfinále. V predpoludňajšom zápase sa objavila dvojica anglických mladších protagonistov - Michael Holt a Kyren Wilson.
Lepšie do zápasu vstúpil Holt, dokázal využiť chybu súpera a získal prvý frame. K tomu pridal aj druhý frame. Až potom sa presadil Wilson a pripísal si bod na svoje konto. Ďalším framom si Michael zabezpečil odstup od súpera. Ani po prestávke nedokázal Kyren nájsť svoj dobrý výkon a súper zvýšil náskok. Potom nadišiel frame, kde hráči natlačili všetky červené do rohu, ktorý blokovala čierna. Miesto toho, aby sa frame prenastavil, opatrne pinkali bielu do červených až napokon Wilsonovi padla čierna. Po tomto faule Michael Holt mohol zavŕšiť frame vo svoj prospech.

21.6.2013
V poobedňajšom sobotnom semifinále bojovala o postup dvojica Barry Hawkins - Ding Junhui.
Dlhý úvodný frame poznamenaný taktickými pasážami získal Ding. Aj v druhom bol úspešnejší Junhui. Potom sa konečne presadil Hawkins a pripísal si prvý bod. Nezvládnutou hnedou prišiel Barry o možnosť vyrovnania. Po prestávke mal výbornú príležitosť ukradnúť frame súperovi, Číňan tak zvýšil svoj náskok a Hawkins na zvrat potreboval dve chyby zo snookrov. Napokon bod pripadol Dingovi. Hawkins predviedol najvyšší nábeh duelu a získal druhý bod. Čínsky hráč na to odpovedal v nasledovnom frame a udržal si odstup. Napokon sa Ding Junhui stal druhým finalistom.

22.6.2013
Finále turnaja Shanghai Masters v čínskej zostave Ding Junhui - Xiao Guodong začalo v nedeľu predpoludním.
V dlhšom prvom frame bol úspešnejší Ding. K tomu pridal aj nasledovný. Tretí frame patril Xiaovi. Junkui nezvládol červenú do rohu, súper získal rozhodujúci náskok, Ding tak potreboval na zvrat pripraviť snooker. Záver sa tak zdramatizoval. Po prestávke sa do nábehu dostal Junhui, súper sa pokúšal o zvrat, no neúspešne. Pokračovanie bolo podobné ako v predošlom frame, tentokrát však skóroval Xiao. Ding sa potom predviedol 127 bodovým nábehom keď vyčistil celý stôl. V nasledovnom sa najprv dostal do nábehu Guodong, potom sa Junhui ujal vedenia. Po fauloch súpera ukoristil ďalší bod. Záverečný frame prvej časti bol dosť rozkúskovaný, napokon Ding navýšil svoje vedenie.
Úvodný frame druhej časti patril Xiaovi. Junhui si nasledovným framom zachoval trojbodový odstup. Potom svoj náskok zvýšil. Získal aj ďalší frame. Po prestávke sa do nábehu dostal Guodong. Dingovi toho veľa neumožnil a podarilo sa mu získať cenný bod. Na to dvomi nábehmi si pripísal ďalší frame. V nasledovnom sa zastavil na 45 bodoch. Junhui tak napokon mohol ukončiť zápas vo svoj prospech.

Výsledky