Wyldecrest Parks Players Championship Grand Final (25-29.3.2014)

Séria turnajov PTC vrcholí v anglickom Prestone.

25.3.2014
V prvom kole proti sebe nastúpili John Higgins - Jimmy Robertson.
Úvodom sa Robertson zastavil na hodnote 61. Higgins mal šancu na zvrat, no vlastnou chybou sa oň pripravil. V druhom frame vyrovnal. Na to sa Jimmy stovkou opäť ujal vedenia. Začiatkom nasledovného framu sa červené rozprestreli takmer po celom stole. K ich zbieraniu sa dostal John a dorovnal skóre. Higgins sa zastavil na 57 bodoch. Súper sa dostal ku stolu a mal možnosť zvrátiť frame vo svoj prospech. Zlyhal na ružovej vo farebnej dohrávke, keď mu padla biela. Frame napokon získal John. Robertson získal 50 bodov a Higgins otáčal skóre. Podarilo sa mu tak doviesť frame a zápas do úspešného konca.

26.3.2014
V stredu sa dohrávali zápasy prvého kola. Večerný duel tvorila dvojica Barry Hawkins - Stephen Maguire.
Duel otvoril Hawkins. Potom ukradol frame súperovi. Maguire nedotiahol ani ďalší frame vo svoj prospech, opäť ho získal Barry. Napokon Hawkins zavŕšil duel s čistým štítom.

27.3.2014
Štvrtok večer patril zápasom druhého kola. Jeho lákadlom bol nepochybne duel Ronnie O'Sullivan - Yu Delu.
Ako prvý začal zbierať body Delu. O'Sullivan na to odpovedal 64 bodovým nábehom. Číňan otočil frame a získal prvý frame. Vyrovnaný druhý frame sa rozhodoval na ružovej z farebnej dohrávky. Tá priniesla Ronniemu vyrovnanie. Yu sa stovkovým nábehom opäť dostal do vedenia. O'Sullivan sa nenechal znechutiť a zrovnal skóre. Potom sa 140 bodovým nábehom dostal pred súpera. Delu si dokázal vynútiť posledný rozhodujúci frame. Tu sa zastavil na 57 bodoch, keď nezvládol čiernu. Ani Ronnie sa nevyvaroval chyby a do štvrťfinále sa prebojoval Yu Delu.

28.3.2014
V piatok sa turnaj dostal k štvrťfinálový zápasom. Poobede sa stretli Judd Trump a Joe Perry.
Zápas otvoril Trump. Perry na to odpovedal 133 bodovým nábehom. Potom sa Joe dostal do vedenia. Judd vyrovnal skóre. Na to pridal ďalší bod. Trump sa zastavil na 27 bodoch. Perry dokázal zo stola vyťažiť 56 bodov. Napokon Judd využil príležitosť a doviedol duel do víťazného konca.

29.3.2014
Sobotňajšie večerné vyvrcholenie turnaja bolo v podaní dvojice Barry Hawkins - Gerard Greene.
Duel otvoril Hawkins stovkou. K tomu pridal aj druhý frame. Greene sa dostal do hry až v treťom frame, zastavil sa 34 bodoch. Potom po červenej nezvládol čiernu a súper získal ďalší bod. Štvrtý frame bol okorenený nepresnosťami od oboch hráčov, napokon priniesol víťazstvo Barry Hawkinsovi.

Výsledky