Paul Hunter Classic(22-25.8. 2013)

Tento turnaj z Nemecka je štvrtým podujatím európskej série PTC. Za štyri dni sa z úvodných 128 hráčov cez šesť kôl (čo predstavuje 126 zápasov) dostanú dvaja najúspešnejší do finále.

23.8.2013
Začal vo štvrtok, na obrazovky televízie sa dostal až v piatok.
Z výdatnej porcie snookrových zápasov, ktoré boli k dispozícii k zhliadnutiu z prvého kola, zaujal duel dvojice Ronnie O'Sullivan - Ahmed Saif. Katarský hráč nebol vážnym súperom pre Anglického favorita. Ronnie sa dokonca pokúšal o 147, snažil sa z neľahkého stola o kombinácie červených s čiernou. Po sérii ťažkých situácii napokon zlyhal na jednoduchšej pozícii, čo sklamalo jeho fanúšikov. Potešil ich však suverénnym postupom do druhého kola.

24.8.2013
V sobotu pokračoval turnaj ďalšími zápasmi. Z úvodného prvého kola postúpila skupina 64 hráčov, ktorá sa po treťom kole zredukovala na 32 najlepších, ktorí budú pokračovať v bojoch v nedeľu.
V druhom kole Shaun Murphy dostal za súpera ďalšiho angličana - Kyrena Wilsona. Murphy zjavne nehral vo svojej forme, takže nestačil na súpera a vypadol z turnaja.

25.8.2013
V nedeľu turnaj pokračoval ďalej a do semifinále sa prebojovali Mark Selby a Ronnie O'Sullivan, kde vytvorili, ako už mnohokrát, súperiacu dvojicu.
Zápas otvoril Selby. O'Sullivan zrovnal skóre. Potom sa ujal vedenia. V dlhšom vyrovnanom štvrtom frame triumfoval Selby a vyrovnal. Ronnie zvrátil duel vo svoj prospech. Napokon úspešne zavŕšil duel.

Večerné finále patrilo dvojici Ronnie O'Sullivan - Gerard Greene.
Ronnie s prehľadom zvládol súpera a záverom svojho vystúpenia sa predviedol stovkou.

Výsledky