Dafabet Masters (12-19.1. 2014)

Tento pozvánkový turnaj pozostáva zo 16 hráčov. Každý deň sa odohrajú dva zápasy a klasicky v nedeľu finále.

15.1.2014
Stredou vyvrcholilo prvé kolo, v ktorom mali najmenšie problémy Ronnie O'Sullivan a John Higgins. Ostatné zápasy boli dramatickejšie.

16.1.2014
Druhé kolo vo štvrtok poobedie otvárali Shaun Murphy - Marco Fu.
Duel otvoril Fu a sériou troch framov za sebou sa dostal do vedenia. Až potom sa dostal k prvému bodu Murphy. Po prestávke Marco upravil skóre vo svoj prospech. Shaun sa však nedal a otočil vývoj zápasu piatimi framami a postúpil do ďalších bojov.

17.1.2014
Štvrťfinálové druhé kolo turnaja uzatvárali v piatok večer Neil Robertson a Stephen Maguire.
Úvodný dlhý frame hraný štýlom kto z koho napokon získal Maguire. Potom k tomu pridal ďalší. Využil nepresvedčivý výkon súpera a zvýšil svoj náskok. Po chybe v úvode nasledovného framu sa konečne do hry zapojil aj Robertson a získal svoj prvý bod. Po prestávke Neil získal ďalší frame. Stephen si však dokázal držať odstup od protivníka. Na to zvýšil svoj náskok. Napokon Maguire úspešne zavŕšil duel.

18.1.2014
Poobedňajšie sobotné semifinále v podaní dvojice Mark Selby - Shaun Murphy malo jednoznačný priebeh.
Zápas otvoril Selby atakovaním stovky. Potom už stovku zahral a upevnil svoje vedenie. V treťom frame sa do hry dostal aj Murphy. Súper mu pripravil snooker, z ktorého unikal na piaty pokus. Mark napokon získal tretí bod. Aj Nasledovný frame sa niesol v podobnom štýle a Mark si upevnil svoj náskok. Po prestávke Mark pokračoval v úspešnom ťažení, nerozhodila ho ani chyba počítadla, ukázal pritom svoju vtipkársku povahu a dokonca sme mohli vidieť jeden zo zriedkavých úsmevov inak prísne pôsobiacej rozhodkyne Michaely Tabbovej. Až v šiestom frame si konečne pripísal bod na svoje konto aj Murphy, keď využil chybu protivníka a v závere mu prichystal dobrý snooker. Mark Selby úspešne uzavrel duel a stal sa prvým finalistom.

19.1.2014
Do finále turnaja Master sa prebojovali Mark Selby a Ronnie O'Sullivan. Zápas otvoril O'Sullivan. K tomu pridal aj druhý frame. Potom zvýšil svoj náskok. Až potom sa dostal do hry aj Selby, no po tom, čo mu padla biela, Ronie mal príležitosť dohrať frame vo svoj prospech. Zastavil sa na žltej vo farebnej dohrávke. Napokon frame získal O'Sullivan. Ani po prestávke Ronnie nepoľavil a navýšil svoje skóre. Mark sa však nevzdával a podarilo sa mu zvrátiť frame vo svoj prospech. V nasledovnom frame si nechal Selby ujsť príležitosť a protivník vyrovnal skóre a o všetkom rozhodovala prenastavená čierna. Tá priniesla bod Ronniemu. Prvý časť končil 8. frame, kde sa Selby snažil, no O'Sullivan bol nezastaviteľný.
Aj úvod večernej časti bol v jeho podaní. Ronnie zlyhal na hnedej a Mark tak dostal príležitosť na zvrat. Posledná rozhodujúca mu však nepadla. Súper ju z ťažšej pozície nedal, Selby tak získal druhý bod. V nasledovnom frame opäť dokázal využiť chybu protivníka a znížil jeho náskok. Potom však poľavil a nezvládnutá ružová dostala k stolu O'Sullivan. Po prestávke Mark sa nevzdával ani za nepriaznivého stavu a pripísal si ďalší bod, keď využil prvú šancu na rozstrelenom stole. Ronnie sa dostal do nábehu, získal 71 bodov a Selby potreboval snooker. Po troch neúspešných pokusoch o umiestnenie bielej za dvojicu farebných O'Sullivan zavŕšil frame a zápas.

Výsledky