Gdynia Open (6-9.2.2014)

Ďalší turnaj európskej série PTC - Gdynia Open sa odohráva v Poľsku.

8.2.2014
Sobota priniesla riadnu porciu snookru na obrazovky - dohrávku zápasov z prvého kola a zápasy z ďalších kôl. V prvom kole dostal Neil Robertson za súpera domáceho hráča Adama Stefanowa.
Úvod patril Robertsonovi. Aj druhý frame mal podobný priebeh. Začiatok nasledovného framu bol plný nepresností na oboch stranách. Opäť však pripadol Neilovi. Stefanow sa konečne dostal k tomu, aby získal bod na svoje konto. Robertson na to uzavrel duel proti domácemu hráčovi.

9.2.2014
V nedeľu doobeda pokračoval turnaj zápasmi štvrtého kola. Tu sa stretli dvaja škóti - Stephen Maguire a John Higgins.
V prvom frame bol úspešnejší Higgins Nasledovný rozkúskovaný frame pripadol Stephenovi, keď súper na zvrat potreboval snooker, čo sa mu nevydarilo. Aj ďalší frame mal podobný priebeh. John potreboval zvrátiť vývoj, no nezvládnutá ťažšia žltá z farebnej dohrávky priniesla bod protivníkovi. Maguire zlepšil svoju hru a zvýšil svoj náskok. 3:2 Potom sa John vzchopil a aj on ukázel súvislejšiu hru a upravil nepriaznivé skóre. Napokon Stephen Maguire dotiahol duel do úspešného konca.

Do večerného finále turnaja sa prebojovali Shaun Murphy a Fergal O'Brien.
V dlhšom úvodnom frame sa o jeho výsledku rozhodovalo vo farebnej dohrávke, bod získal Murphy. Po chybe súpera sa Shaun dostal do nábehu a pripísal si druhý bod. Potom sa pokúšal o 147 bodový nábeh, kde sa však zastavil na čiernej. Protivníkovi tak prenechal jednoduchú príležitosť. Fergal to nedokázal využiť a Murphy zvýšil svoj náskok. Nasledovný frame opäť začal Shaun útokom, ten mu však nevyšiel. O'Brien konečne dostal mo6nos5, ktorú zúžitkoval a upravil skóre aj vo svoj prospech. Murphy stovkou urobil efektnú bodku za zápasom a stal sa víťazom turnaja.

Výsledky