WChina Open (31.3.-6.4. 2014)

Tento turnaj z Číny trpí časovým posunom, takže sa začína v ranných hodinách.

1.4.2014
V utorkovej dohrávke prvého kola poobede nášho času proti sebe nastúpili Shaun Murphy a Jamie Cope.
Duel sa začal faulami na oboch stranách. Úspešnejší bol Murphy. Aj druhý frame bol rozkúskovaný, opäť bol na tom lepšie Shaun. V treťom prekročil stovkovú hodnotu. Ani potom sa Cope nedokázal presadiť a súper zvýšil svoj náskok. Po prestávke sa Murphy dostal do nábehu, no nezvládnutá červená zostala na stole. Jamie tak mal jednoduchý začiatok. Rozkúskovaný frame mu priniesol bod. Shaun napokon doviedol zápas do úspešného konca.

4.4.2014
Piatkom sa turnaj dostal do štvrťfinálového kola. Poobede sa odohrával duel v podaní dvojice Mark Selby - Mike Dunn.
Lepšie začal Dunn, zastavil sa pred rozhodujúcou čiernou. Selby potreboval na zvrat dva snookry. Jeden zvládol no napokon frame získal súper. Selby sa zastavil na 51 bodoch. Mike dostal príležitosť, no nedokázal ju využiť. Dunn sa nevyvaroval chyby a Mark sa dostal do vedenia. V nasledovnom frame sa o všetkom rozhodovalo na ružovej. Tú zvládol Mike a pridal aj čiernu, čím vyrovnal skóre. Po prestávke sa Mark zastavil opäť tesne pred rozhodujúcou guľou na hodnote 63 bodov a súper mu ukradol druhý frame v poradí. Vyrovnaný frame plný nepresností priniesol Selbymu vyrovnanie. Mark naozaj nepredvádzal svoju štandardnú hru a Mike sa znovu dostal do vedenia. Duel dospel k nevídanému záveru, kde Selby podľahol a Mike Dunn sa prebojoval do svojho prvého semifinále v kariére.

5.4.2014
V sobotnom semifinále v doobedňajšom dueli bojovali o postup Neil Robertson a Allister Carter.
Zápas otvoril Robertson. Aj v druhom frame sa presadil a navýšil svoje konto. Neil sa zastavil na 70 bodoch, keď nezvládol jednoduchú čiernu. Carter mal šancu otočiť frame, no zastavila ho predposledná ružová. Potom zvýšil svoj náskok. Robertson začal aj po prestávke ako prvý a pozbieral 59 bodov. Carter potreboval na zvrat odohrať celý stôl. To sa mu podarilo až na čiernu. Napokon ukradol frame súperovi. Na to stovkou získal druhý bod. Neil využil faul súpera a zvýšil od neho odstup. Napokon doviedol duel do úspešného konca.

6.4.2014
Do finále turnaja China Open sa prebojovali Neil Robertson a Ding Junhui.
Duel otvoril Ding. K tomu pridal aj druhý frame. V treťom frame sa do hry dostal aj Robertson, keď sa čínsky hráč zastavil na 61 bodoch. Vyzeralo to, že ukradne súperovi frame, no nezvládnutá čierna na záver ho stála bod. Až potom sa Neilovi podarilo uhrať frame vo svoj prospech. Po prestávke Junhui predviedol 119 bodový nábeh. Čínsky hráč sa zastavil na 43 bodoch. Robertson však získal len 6 bodov. Ding tak navýšil svoje skóre. Ani v nasledovnom frame nedokázal uhrať súvislejší nábeh a súper získal ďalší bod. Potom aj on predviedol stovkový nábeh. V závere doobedňajšej časti sa o výsledku framu rozhodovalo vo farebnej dohrávke. Úspešnejší bol Ding.
Úvod poobedňajšej časti patril Neilovi. Junhui si stovkou udržal odstup od austrlskeho hráča. Nasledovný rozkúskovaný frame získal Robertson. Ding sa dostal na krôčik od víťazstva. Po prestávke sa Robertson ešte udržal v hre. Napokon však Ding Junhui úspešne ukončil finále.

Výsledky