SangSom 6 Red World Championship (2-7.9. 2013)

Pozvánkový turnaj z Thajského Bangkoku je rozdelený na dve časti. Prvá je zostavená z 8 skupín 6 hráčov, z ktorých sa do hlavného klasického systému turnaja dostane štvorica najúspešnejších podľa kľúča 1 so 4, 2 s 3 z jednotlivých skupín.

5.9.2013
Štvrtok doobeda nášho času začali zápasy prvého kola.
Tu sa stretli mladík Judd Trump s najstarším profesionálnym hráčom turnaja Steve Davisom. Davis dokázal držať krok so súperom, vyrovnal na 4:4. Trump však dotiahol súboj do víťazného konca.
John Higgins dostal za protivníka domáceho hráča Thepchaiya Un-Nooh. Higgins s prehľadom zvládol protihráča 6:1. V poobedňajšom druhom kole Higgins skončil na tágu Marka Davisa.

7.9.2013
Finálový zápas turnaja sa odohrával v sobotu poobede. Proti sebe nastúpili obhajca z minulého roku Mark Davis a Neil Robertson.
V prvom frame sa Davis dopustil niekoľkých faulov a po chybe ponúkol súperovi získať bod. Potom sa Mark ujal nábehu a o osude frame sa rozhodovalo vo farebnej dohrávke, ktorá potvrdila jeho nárok na vyrovnanie. Robertson sa opäť ujal vedenia. Na to zvýšil skóre. Davis znížil náskok súpera. V nasledovnom frame dokázal zvrátiť frame vo svoj prospech. Mark sa prvýkrát ujal vedenia. Potom zvýšil svoj náskok. K tomu pridal aj ďalšie dva framy. Neil vyčistením celého stolu sa udržal v zápase. Davis napokon doviedol duel do úspešného konca a stal sa tak víťazom turnaja.

Výsledky